1. YAZARLAR

  2. Ahmet AY

  3. Ak Parti Diyarbakır adayları
Ahmet AY

Ahmet AY

Ahmet AY
Yazarın Tüm Yazıları >

Ak Parti Diyarbakır adayları

A+A-

7 Haziran 2015’te yapılacak olan 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri Türkiye için yeni bir başlangıçolacak. 13 yıllık iktidarında büyük değişim ve dönüşümügerçekleştiren Ak Parti, önümüzdeki yaz aylarından itibaren yeni anayasa ve başkanlık seçimleri için kollarısıvayacak.

Teşkilatlarının görüşüne temayül yoklamasıile başvuran, akabinde STK’ların aday olarak görmek istedikleri isimler için sandıklar kuran Ak Parti, milletvekili aday adaylığısürecini tamamlamışoldu.

Bundan sonra Ak Parti Genel Merkezinin yetkili organları, adaylıklarıön plana çıkan isimlerle ilgili liste sıralamasıyapacak.

Aday adayıolmam hasebiyle bugüne kadar köşemde kendimle ve bu konu ile ilgili yazıyazmaktan hicap ettim. Bu, gazeteme de yakışmazdı. Ancak öteden beri Diyarbakırlıların yazmazsan günahımız boynundadırdiyerek yazmamızorunlu kıldıklarıbirkaçhususu dile getirmek istiyorum.

Geçmişdönemlerde pek çok siyasetçiden şikâyetçi olan Ak Partililer, bu dönem de aynıakıbeti yaşamak istemiyorlar.

Biliyoruz ki kim aday olursa olsun memnun olmayanlar çıkacaktır, bu işin doğasında var, ama bazen de kahir ekseriyeti rahatsız eden çok bariz hatalar yapılmadıdeğil.

Şimdi örneklerle DİYARBAKIRLILAR KİMLERİMİLLETVEKİLİADAYI OLARAK GÖRMEK İSTİYOR, KİMLERİİSTEMİYOR sorusunun cevabınıarayalım:

Diyarbakırlıkendisinden olan, yani dokunduğu insanı, halden anlayan adayıistiyor. Seçildikten sonra "evrim geçiren" ve seçmenine hor bakacak kadar 'küçükkişilikli'aday istemiyor.

Bunun ne demek olduğunu örneklerle açıklayalım.

Yıllardır Ak Partiye hizmet eden bir ablamız geçen yıl Diyarbakırlıbir siyasetçiye, asgari ücretleçalıştırılmak üzere İŞ-KUR eleman alımlarıvar, çocuğuma İş-Kur için yardımcıolur musunuz?diye ricada bulunmuş.

Peki, bu siyasetçinin fedakâr ablaya cevabınımerak ediyor musunuz? Bence  etmeyin!

Dur bakayım, cebimde işvarsa vereyim…”

Evet, DiyarbakırlıAk Partili siyasetçinin yıllardır teşkilat üyesi olan cefakâr ablamıza cevabıbu... Bu cevap üzerine ablamızın günlerce dışarıçıkmadığı, böyle bir talepte bulunduğu için sürekli kendisini kınadığıuzun süre Diyarbakır’da yankılandı. Yıllarınıkarşılıksız olarak partisine hizmet etmeye adamışyaşlıablanın masum bir talebine böyle cevap veren siyasetçiyi isteyen bir il çıkmaz sanırım. 

Diğer bir siyasetçinin diyaloguna bakalım:

Oğlu ve gelini ayrışehirlerde memur olarak çalışan partili bir ablamız, efendim, oğlum ve gelinim üçyıldır ayrışehirlerde çalışıyorlarder demez (sözünübitiremeden) sayın siyasetçi, kardeşim çocuklarınız boşansınlar, dünyada ilk boşanan çift sizinkiler değil ya…”cevabıile aileye, teşkilata, Diyarbakırlıya, insana hakarette sınır tanımadığınıilan ediyor.

Son bir örnekle konunun vahametini netleştirelim:

17-25 Aralık paralel darbe sürecinde dönemin başbakanıcumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bakan ve milletvekillerine yönelik  beni paralelle mücadelede yalnız bıraktınız, neden korkuyorsunuz?sitemleri üzerine Diyarbakırlıbir siyasetçiye soruldu:

Sayın başbakan paralelle mücadelede yalnız kalıyor, neden bir şeyler söylemiyorsunuz?sorusuna bu siyasetçi;

Siz benim kaçtwit yazdığımıbilmiyorsunuz, ben bu konuda çok twit yazdım...

Evet, maalesef bu diyalogu yaşayan biriyim ve bu cevabıduyduğumda başımdan kaynar sular dökülmüştü.

Anlıyorum, iki örnek bireysel işlerdi, ama neticede "kişilik testi" için yeterli örneklerdir. Bunlardan proje beklemek zaten beyhude, teşkilata hizmet edenlerin basit, görülebilir işlerine yaklaşımıböyle olan siyasetçi il için, bölge, ülke için ne yapabilir?

Evet,

Diyarbakırlıböyle adaylarıistemiyor.

Diyarbakırlıteşkilatlarla, Diyarbakır’la, Ak Parti davasıyla ilgisi olmayan aday istemiyor.

Diyarbekirli bu davanın lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a bağlı, onu iyi tanıyan, yolunun yolcusu ve Genel Başkanı, BaşbakanıSayın Ahmet Davutoğlu'na sadık, onu anlayan, davasınıdava edinen aday istiyor.

Diyarbekirli para pul için değil, bu kutlu davaya hizmet için siyaset yapan aday istiyor.

Diyarbekirli şehrin en makul ihtiyacıiçin "valla Genel Müdür'e söyledim, ama ne yapalım olmadı"diye geçiştiren siyasetçi değil, Ankara'ya yabancıolmayan, meşru bir talepte bulunduğunda bir dediği iki edilmeyen güçlükişilikli vekil görmek istiyor.

Diyarbakır gibi bir ilde geçmişteJITEM ile iştutmuş, 28 Şubat'ta çalışan kızlarımızın başörtüsünden tutup çekiştiren il müdürlerini tutan ya da bu müdürlerin varlığından rahatsız olmayan ve paralelci müdürlere referans olansiyasetçileri de istemiyor. Bu devirde 28 Şubat'ın kurşunu olanlarıbu ilde müdür yapmak ahlaka da vicdana da sığmaz. Bunlardan hesap sorulmalıdır, bunlara referans olanlara da.

Gezi sürecinde Sayın Cumhurbaşkanımız için diktatördiyen, aday adaylığısürecinde bile Ak Parti değilAKP  diyen,

17-25 Aralık darbe sürecinde paralelcilerin gazetelerini –haşa- vahiymişgibi doğru kabul eden,paralelcilerle karşıkarşıya gelmemek için bugüne kadar paralel çağrışım yapmasın diye neredeyse 'p' ile başladığıiçin PORTAKAL, PATATES diyemeyen siyasetçiyi de Ak Partide görmek istemiyor Diyarbakırlılar.

Diyarbakır çok şey kaybetti, DiyarbakırlıAk Partililer partilerine gönül rahatlığıyla çalışmak, davalarına hizmet etmek istiyor. Diyarbakır'da adaydan dolayıAk Parti oylarınıartırmaz, oylar şahısların değil, partinin, başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu'nun ve bu davanın lideri Sayın R. Tayyip Erdoğan'ındır. Buna rağmen siyaseti domine edecek, Ankara nezdinde güçlübir isim Diyarbakır için de bölge için de çok faydalıolacaktır.

Temennimiz Ak Partiye, Diyarbakır’a yakışır şahsiyetli dava adamlarının aday gösterilmeleridir. Bu şahsım ile alakalıdeğil, neticede ben de bir bireyim.

Yoksa ne mi olacak?

Davalarına sadık olan bizler hizmete devam edeceğiz,

Ya diğerleri?

Geçmişte yaptıklarını…

@ahmetay_

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.