1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. ''AÇLIK GREVİNDEKİ FİLİSTİNLİ MAHKUMLARI DESTEKLİYORUZ''
''AÇLIK GREVİNDEKİ FİLİSTİNLİ MAHKUMLARI DESTEKLİYORUZ''

''AÇLIK GREVİNDEKİ FİLİSTİNLİ MAHKUMLARI DESTEKLİYORUZ''

Mazlumder Adana Şubesi Tarafından İşgal Hapishanelerinde Tutuklu Bulunan Filistinli Esirler İçin Açıklama Yapıldı.

A+A-

 

 

İsrail cezaevlerindeki yaklaşık iki bin Filistinli mahkum, koşulların iyileştirilmesi talebiyle “Filistinli Esirler Günü” olan 17 Nisan 2017 tarihinden beri açlık grevi yapmaktadırlar.

İsrail işgal devletinde ,gayri resmî ve gizli olanların dışında, bazıları Nazi tutuklama kamplarını aratmayan çadırlarda ve ilkel şartlarda tutulan Filistinlilerin bulunduğu 23 adet hapishane bulunmaktadır.

Filistin Esirler Cemiyeti'nin de aralarında bulunduğu kurumların hazırladığı rapora göre, bu hapishanelerde 57'si kadın, 300'ü çocuk yaklaşık 7 bin Filistinli tutuklu bulunmaktadır. Esirler arasında halkın çoğunluğu tarafından seçilmiş 13 milletvekili de bulunmaktadır. 1967’den 2017 Mart ayı sonuna kadar hapiste 209 Filistinli esir şehit edilmiştir.

İşgalci rejimin zindanlarında tutulan mahkumlarla dayanışma içinde olduğumuzu göstermek, onları unutmadığımızı bildirmek ve haklarını elde edinceye kadar onlarla birlikte mücadele edeceğimizi ilan etmek için burada toplanmış bulunuyoruz.

 

Mazlumder Adana Şubesi olarak;

İşgalcilerin zindanlarında her türlü baskısına maruz kalan esirleri selamlıyoruz. Zira onlar özgür ve sarsılmaz iradeleriyle siyonistlerin ihlallerine karşı açıkça meydan okumaktadırlar. Uluslararası hukukun ve sözleşmelerin teminat altına aldığı meşru haklarını elde etmek amacıyla açlık grevi yaparak direnişlerini sürdürmektedirler.

Siyonist zindanlarındaki esirlerin, insani ve adil davalarını kazanmak, gasp edilen haklarını yeniden elde etmek için öne sürükleri  tüm haklı taleplerini ve   siyonistlere karşı sergiledikleri mücadelelerini desteklediğimizi, onlarla tam dayanışma içerisinde oluğumuzu ilan ediyoruz.

Siyonistlerin esirlere yönelik yaptıkları her türlü barbar işkenceyi, uyguladıkları tecriti , idari tutukluluğu ve hapishane yönetimleri tarafından belli bir program dahilinde yapılan tüm ihlalleri şiddetle kınıyoruz.

Uluslararası, ulusal ve yerel medya kuruluşlarından, işgalcilerin zindanlarında tutulan Filistinli esirlerin sorunlarına yoğunlaşmalarını, zalimlerin onlara yönelik ihlallerini ayrıntılı olarak  ortaya koymalarını ve  esirlerin haklı davalarını tüm dünyaya duyurarak bu hususta kamuoyu oluşturmalarını talep ediyoruz.

Başta Türkiye olmak üzere halkı Müslüman olan tüm devletleri, İsrail’le olan ilişkilerini yeniden gözden geçirmeye, bu vahşi rejimin zulmü altında inleyen Filistinli kardeşleriyle dayanışma içerisine girmeye davet ediyoruz.

Tüm parti, STK, cemaat, tarikat, hareket vb örgütlenmeleri Filistin konusunda duyarlı olmaya, Filistinli kardeşlerimizi gündemlerinden düşürmemeye ve özellikle bu açlık grevinde  desteklemeye davet ediyoruz. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

                                                                                                          08.05.2017

                                                                                             Mazlumder Adana Şube Başkanı

                                                                                                        Mehmet Ali Önal

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.