1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. Abdulkadir Aygan: Duyarlı Kürd Kamuoyuna
Abdulkadir Aygan: Duyarlı Kürd Kamuoyuna

Abdulkadir Aygan: Duyarlı Kürd Kamuoyuna

A+A-

Bilindiği gibi ben yaşamımın büyük bir kesitini PKK’ye hizmet ederek geçirmiş ve mensubu olduğum örgütün ne yazık ki özünde devletin Kürdistan’daki bir sürümü olduğunu geç fark etmiş ve dünyası yıkılmış Kürd gençlerinden sadece biriyim. 

PKK’ye hizmet etmenin aynı zamanda devlete hizmet olduğu düşüncesinden yola çıkarak, PKK’den ayrılmaya kesin karar verdim. Ancak; PKK’den kaçarken “Yağmurdan kaçıp, Doluya Tutulmak” misali kendimi devletin acımasız-vicdansız kollarında buldum.

 

Allah’ına kadar güvendiğim örgütümün, özünde şeytanın ta kendisi olduğu gerçeği ile yüzleşince, dünyam altüst oldu. Bu psikolojik durumumu iyi kullanan devlete de ne yazık ki yem oldum. (PKK’de olduğum gibi) Ancak, bu çirkin ve istemediğim konumdan kurtulmanın her gün planını yaptım ve sonuçta başardım.

 

Defalarca ifade etmiş olmama rağmen tekrarında yarar gördüğüm bir gerçeğin altını tekrar çizmek istiyorum: Kürd halkının kırımı üzerin ve Genelkurmayın direktifiyle kurulmuş olan JİTEM terör örgütünün bir “elemanı” olarak çalıştığım sürecin tüm “faili meçhul” cinayetlerinde vicdanen kendimi de sorumlu buluyorum. Başka bir ifade ile ben yaptım veya yapmadım basitliğine düşmeden, JİTEM içerisinde bulunduğum sürede işlenmiş olan tüm cinayetlerin ortağı olarak kendimi sorumlu görüyor ve vicdanen rahatsızlık duyuyorum.

 

Yine hepinizin bildiği gibi, bu vicdani muhasebeden dolayı da her şeyi göze alarak, devlet ve türevlerinin ülkemizde uyguladığı kirlilikleri-cinayetleri bilgilerim oranında ifşa ettim ve ifşaatlarımdan dolayı devlet çok zora düştüğü gibi JİTEM gibi bir yapılanmanın varlığını kabul etmek zorunda kaldı. Bu küçümsenmemesi gereken bir olaydır. Elbette bunları yaparken çok zorlandım, farklı yerlerde olması gereken güçler-kişiler tarafından tehdit edildim. Ancak, hiçbir tehdide aldırmadan devlet ve türevlerinin ülkemizdeki kirli ilişkilerini ifşa etmeye devam ettim ve etmeye de devam edeceğimden hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

 

Ancak; devletin Türkiye’ye iade edilmem talebinin yanı sıra, Öcalan’ın da devlet ile paralellik arz eden saldırılarına karşı, İsveç yetkililerinin de talebi üzerine bazı tedbirler almak zorunda kaldım. Bugüne kadar kullanmakta olduğum tüm araçları (Ev, Telefon ve E-Post gibi) değiştirmiş bulunmaktayım.

 

Daha önce de ifade etmiş olduğum gibi, Nasname üzerinden bana ulaşılabilinir ve Nasname dışında adıma yapılan hiçbir açıklamadan sorumlu değilim.

 

Ayrıca, kayıp yakınlarını arayan vatandaşlarımızın da “Nasname Kayıplar” bölümüne, kayıp yakınlarına ilişkin bilgileri bıraktıkları durumunda, kendilerine bildiklerim oranında yardımcı olacağım.

 

Saygılarımla

 

a.aygan

 

nasname.com

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.