1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. ABD, Sünni ve Şiiler Arasındaki Fitne Ateşi İçin Ortak Arıyor
ABD, Sünni ve Şiiler Arasındaki Fitne Ateşi İçin Ortak Arıyor

ABD, Sünni ve Şiiler Arasındaki Fitne Ateşi İçin Ortak Arıyor

A+A-

İslam dünyasının önde gelen liderlerinden Muhammed Hüseyin Fadlullah, Lübnan’ın gösteriş ve fazla sözden daha ziyade ihlas, doğruluk ve bilinçli olmaya ihtiyaç duyduğunu söyledi.

“Lübnan Hükümeti’nin, dışarıdaki şahıslara bağlı olmayan ulusal birlik hükümetine dönüştürülmesini istiyoruz” diyen Fadlullah, buna ilave olarak Lübnanlıların sosyal ve yaşam şartlarının seviyesini yükseltecek ve Lübnan’ı özgürlüğüne kavuşturacak bir Lübnan hükümeti beklentisi içerisinde olduklarını belirtti.

Güçlü ve adil bir Lübnan devleti istediklerini kaydeden Fadlullah, aç insanların istifade edecekleri, şahsi menfaatlerini gerçekleştireceklerini bir devlete karşı olduklarını kaydetti.

Fadlullah, ileriki bir dönem için Lübnan’ın gösteriş ve fazla sözden daha fazla, ihlas ve bilinçli olmaya ihtiyaç duyduğunu vurguladı.

Amerika, Fitne Ateşi İçin Ortak Arıyor

Amerika ordusunun Suriye'de işlediği katliama değinen Fadlullah, çiftçi ve işçilere karşı düzenlediği saldırıları da teröre karşı savaş kapsamına alan bir ordunun kendisinin terörist olacağını belirtti.

Irak hükümetine çağrıda bulunan Fadlullah, bu tür saldırıların daha fazla yaygınlaşmaması için Amerika işgal güçlerinin Irak'tan hızlı bir şekilde çıkartılması için çalışmasını istedi.

Amerika'nın bölgedeki cehennemi oluşturacak terörist projelerine karşı İslam ve Arap devletlerini duyarlı olmaya çağıran Fadlullah, Amerika'nın sünni ve şiiler arasındaki fitne ateşinin yayılmasında kendisine ortaklar aradığını kaydetti.

Arap liderlerinin, ölü sessizliklerinin Amerika'nın işlediği suçların onaylanması anlamına geldiğini belirten Fadlullah, ateşin bugün sessiz kalan liderlerin tahtlarına da yaklaştığını vurguladı.

Filistinlilerin Önünde Birlik ve Direnişten Başka Bir Şey Yok

Filistin ve Lübnan direnişinin darbelerinden ötürü İsrail'in bugün zor bir dönemden geçtiğini kaydeden Fadlullah, İsrailli liderlerin Filistin'e karşı saldırıya geçmektense seçime kaçtıklarını söyledi.

Fadlullah son olarak, Filistin halkının önünde birlik ve direnişin haricinde bir yolun olmadığını belirtti.

isra haber

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.