1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. ABD Lübnan’a Siyonist Rejimle Uzlaşması İçin Baskı Yapıyor
ABD Lübnan’a Siyonist Rejimle Uzlaşması İçin Baskı Yapıyor

ABD Lübnan’a Siyonist Rejimle Uzlaşması İçin Baskı Yapıyor

Lübnan Parlamentosundaki Direnişe Vefa Partisi Başkanı “İsrail’le uzlaşmamız için bizi aç bırakma üzerinde hesap yapan herkes yanılmaktadır” dedi.

A+A-

 

Lübnan Parlamentosundaki Direnişe Vefa Partisi Başkanı Muhammed Raad şu ifadelerde bulundu: ‘Amerika bugün ekonomik savaştaki bütün gücünü ülkemizde kullandı ve Jeffrey Feltman’ın da ABD Kongresinde “Lübnan’ın ya açlık ya da muhtemel bir ayaklanma olmak üzere iki seçeneği var” şeklindeki açıklamaları, Amerika’nın bizden direnişi bir kenara bırakmamızı, İsrail’le şartlı uzlaşma sağlamamızı ve yine deniz sınırlarının da şartlı olarak şekillenmesini ve çaldığı sekiz yüz altmış kilometrenin müzakere yoluyla ona bağışlanmasını istemesi anlamına gelmektedir.

Amerika, petrolü kendi yöntemiyle çıkarmak ve ne kadar kalması gerektiğini ve Lübnan’ın bundan ne kadar fayda sağlamasını kendisi belirlemek istiyor. Lübnan, bir karış toprağını ve suyunu görmezden gelmeye karşı çıktı ve Amerika’nın intikam almasının bedelini ödüyoruz. Amerika, Avrupa ve Körfez Arap ülkelerini baskı altına alıyor ve onlardan Lübnan’a yardım etmemelerini istiyor ve Lübnan’a yardımın haram olduğunu ve banka mevduatı, mali yardım veya herhangi bir şeyin Lübnan’a verilmemesi gerektiğini söylüyor.

Bu yüzden ABD, Lübnan'da kurulacak her hükümetin onun şartlarına uymasını istiyor. Bu şartlardan biri, kendimizi İsrail düşmanına karşı savunmamıza yardımcı olan İran'la ilişkileri kesmemiz gerektiği ve Lübnan'daki hiçbir partinin İran'la ilişki kurma hakkına sahip olmamasıdır. Hiç kimse, ekonomik krizin düşman İsrail’le olan kavgamızdan uzak bir mesele olduğunu düşünmüyor. Çünkü İsrail, askeri operasyonlarla, savaşla ve Amerika’nın yardımı olmadan topraklarımızda kalarak bize karşı ekonomik baskı uygulama konusunda bir başarı sağlayamayacaktır.

İsrail düşmanına karşı direniş konusunda bizimle aynı fikirde olmayan bazı Lübnanlılar var ve onlar, ABD’nin bize ve destekçilerimize karşı yaptırımlarının kendilerinin lehine olduğunu düşünüyor, ancak yaptırımların yalnızca bize karşı değil, (Hizbullah’a) tüm ülkeye karşı olduğu ortaya çıktı. Şu an acı çeken sadece biz değiliz ve bütün Lübnanlılar acı çekiyorlar çünkü onlar iyi arkadaşlar seçmediler, sanayi, tarım ve üretim birimleri oluşturmadılar ve acı çekiyorlar, çünkü sadece yardımlara ve dışarıdan gelen hediyelere güvendiler.

Lübnan politikalarını yeniden gözden geçirmelidir. Siyasi veya teknokratik bir hükümetin iktidara gelmesi önemli değildir, kimse bu ülkeyi tek başına yönetemez ve kimin başbakan olacağı bizim için önemli değildir. Önemli olan, programlardır ve programlar ölçüdür. Program, bu yetkilinin ABD'nin taleplerine ne kadar cevap verip vermediğiyle ilişkilendiriliyor. Bizim için önemli olan, direniş ve birlik olmak üzere ülkemizdeki güç unsurlarını korumamızdır.

Direniş artık pişmiş ve olgunlaşmıştır ve düşman İsrail’le mücadele etmeye hazırdır, öyle ki, dünyadaki hiç kimse direnişin bileğini bükemez.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.